ΕΘΝΟΣ  |  ΗΜΕΡΗΣΙΑ  |  E-GO  |  SENTRAGOAL  |  WOMENONLY  |  ELLE  |  ΣΙΝΕΜΑ  |  CARANDRIVER  |  SPORTY  |  HOMME  |  COOKBOOK

Online 16:36 2/5/2013
Text Size Μεγαλύτερα Γράμματα Μικρότερα Γράμματα mail to Εκτυπώστε το Αρθρο
ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΙΓΚΑ VTB

«Διπλά» για Καλάθη και Μαυροκεφαλίδη!

Με τον Νίκ Καλάθη σε μέτρια μέρα η Λοκομοτίβ ξεκίνησε με «διπλό» τις υποχρεώσεις της για τα play off της Λίγκας VTB επικρατώντας με 86-80 επί της Ντόνετσκ. Ο Καλάθης μπορεί είχε μέτρια επίδοση με 8 πόντους, 1 ριμπάουντ και τέσσερις ασίστ σε 21:37 λεπτά αλλά ο Μάντας Καλνιέτης πρωταγωνίστησε για την Λοκομοτίβ με 22 πόντους, πέντε ασίστ και πέντε ριμπάουντ σε 38:16.

Για τους γηπεδούχους ο Ντάιρους Σονγκάιλα είχε επωμισθεί όλη την επίθεση έχοντας 24 πόντους στο ματς. Η Λοκομιτίβ είχε πάρει μικρό προβάδισμα το ημίχρονο με 41-39 ενώ στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν πίσω με 21-18. Στην τρίτη περίοδο η ομάδα του Καλάθη πήρε «κεφάλι» με 66-62 κρατώντας και το και στην τέταρτη περίοδο για να πάρει την νίκη με 86-80.

Νίκη για Σπαρτάκ με πρώτο τον Μαυροκεφαλίδη!

«Έλαμψε» ο Λουκάς Μαυροκεφαλίδης στην εκτός έδρας νίκη της Σπαρτάκ με 83-69 επί της Νίνζνι Νόβγκοροντ για τnν πρώτη αγωνιστική των play-off της Λίγκας VTB. Ο Έλληνας παίκτης ήταν κορυφαίος για την ομάδα του και σε 26:22 έβαλε 19 πόντους, είχε έξι ριμπάουντ και δύο ασίστ.

Για την Νίνζι ξεχώρισε ο Αντόνοφ με 17 πόντους και ο Πάνιν με τον Σαβέγιεφ, που είχαν 11 πόντους ο καθένας.Η Σπαρτάκ ήταν μπροστά στο σκορ από την αρχή με 19-15 στην πρώτη περίοδο και με 37-25. Στο τρίτο δεκάλεπτο η Νίνζι προσπάθησε να «γυρίσει» το ματς και πλησίασε στο -1 με 50-49 αλλά η Σπαρτάκ σφράγισε εν τέλει την νίκη με 83-69.

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΧΟΛΙΑ

Παναθηναϊκός - Ατρόμητος 2-159

22:55ανώνυμοςΤΕΛΙΚΟ στη Λεωφόρο, Παναθηναϊκός - Ατρόμητος 2-1
22:54ανώνυμος
22:52ανώνυμος89' ΧΑΜΕΝΟ πέναλτι για τον Παναθηναϊκό με τον Μπεργκ να αστοχεί
22:52ανώνυμος88' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Παναθηναϊκό σε μαρκάρισμα του Κούρου τον Μπεργκ. Το ριπλέι δείχνει ότι η επαφή
22:50ανώνυμος87': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τον Στιλ στη θέση του Κοτσόλη
22:47ανώνυμος84': Αλλαγή για τον Ατρόμητο με τον Παπασπύρο αντί του Φυτανίδη

Mικρά... μυστικά και το (μέχρι τώρα) μεταγραφικό παράδοξο 5

22:46ανώνυμοςπροκλητικη η μεταγραφιλη πολιτικη του Μαρινακη.μεταγραφες ομαδας που δεν εχει λεφτα.χοντρη

22:45ανώνυμος
22:44ανώνυμος81': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τον Χουχούμη στη θέση του Νάνο
22:41ανώνυμος77' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 2-1 με ωραίο δυνατό σουτ του Κλωναρίδη μετά από γύρισμα του Ζέκα
22:40ανώνυμος
22:38ανώνυμος75': Τέταρτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τον Σπυρόπουλο στη θέση του Τριανταφυλλόπουλου
22:38ανώνυμος74': Διαγώνιο σουτ του Καρέλη, μπλοκάρει ο Μπάρκας
22:34ανώνυμος71': Καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό: Βαθιά μπαλιά του Καρέλη προς τον Μπεργκ, τακουνάκι του Σουηδού
22:31ανώνυμος68': Αλλαγή και για τον Παναθηναϊκό με τον Κλωναρίδη στη θέση του Σίλντενφελντ