ΕΘΝΟΣ  |  ΗΜΕΡΗΣΙΑ  |  E-GO  |  SENTRAGOAL  |  WOMENONLY  |  ELLE  |  ΣΙΝΕΜΑ  |  CARANDRIVER  |  SPORTY  |  HOMME  |  COOKBOOK

Online 16:36 2/5/2013
Text Size Μεγαλύτερα Γράμματα Μικρότερα Γράμματα mail to Εκτυπώστε το Αρθρο
ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΙΓΚΑ VTB

«Διπλά» για Καλάθη και Μαυροκεφαλίδη!

Με τον Νίκ Καλάθη σε μέτρια μέρα η Λοκομοτίβ ξεκίνησε με «διπλό» τις υποχρεώσεις της για τα play off της Λίγκας VTB επικρατώντας με 86-80 επί της Ντόνετσκ. Ο Καλάθης μπορεί είχε μέτρια επίδοση με 8 πόντους, 1 ριμπάουντ και τέσσερις ασίστ σε 21:37 λεπτά αλλά ο Μάντας Καλνιέτης πρωταγωνίστησε για την Λοκομοτίβ με 22 πόντους, πέντε ασίστ και πέντε ριμπάουντ σε 38:16.

Για τους γηπεδούχους ο Ντάιρους Σονγκάιλα είχε επωμισθεί όλη την επίθεση έχοντας 24 πόντους στο ματς. Η Λοκομιτίβ είχε πάρει μικρό προβάδισμα το ημίχρονο με 41-39 ενώ στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν πίσω με 21-18. Στην τρίτη περίοδο η ομάδα του Καλάθη πήρε «κεφάλι» με 66-62 κρατώντας και το και στην τέταρτη περίοδο για να πάρει την νίκη με 86-80.

Νίκη για Σπαρτάκ με πρώτο τον Μαυροκεφαλίδη!

«Έλαμψε» ο Λουκάς Μαυροκεφαλίδης στην εκτός έδρας νίκη της Σπαρτάκ με 83-69 επί της Νίνζνι Νόβγκοροντ για τnν πρώτη αγωνιστική των play-off της Λίγκας VTB. Ο Έλληνας παίκτης ήταν κορυφαίος για την ομάδα του και σε 26:22 έβαλε 19 πόντους, είχε έξι ριμπάουντ και δύο ασίστ.

Για την Νίνζι ξεχώρισε ο Αντόνοφ με 17 πόντους και ο Πάνιν με τον Σαβέγιεφ, που είχαν 11 πόντους ο καθένας.Η Σπαρτάκ ήταν μπροστά στο σκορ από την αρχή με 19-15 στην πρώτη περίοδο και με 37-25. Στο τρίτο δεκάλεπτο η Νίνζι προσπάθησε να «γυρίσει» το ματς και πλησίασε στο -1 με 50-49 αλλά η Σπαρτάκ σφράγισε εν τέλει την νίκη με 83-69.

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΧΟΛΙΑ

Όταν ο Γιασικεβίτσιους... κοουτσάριζε τον Παναθηναϊκό! (vds)1

17:10camouflage13ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ !!!

Άνοιξε ο δρόμος για την «Αγιά-Σοφιά»16

17:08ΑΘΗΝΑ 13Κόβω το κεφάλι μου, στα εγκαίνια του γηπέδου σας με το καλό, θα είναι πρώτη μούρη ο δήμαρχος και θα

Ο Βαγγέλης Μόρας θα σώσει τον αδερφό του7

16:59Geoliv81Περαστικά και υπομονή..με πίστη και καλή ψυχολογία ολα θα πανε καλά..ελπίζω το παλικάρι να το θυμάται

16:56PedroΜπορεις κάποιος να με κατατοπίσει σχετικά με το ποια ειναι τα επόμενα βήματα που μένουν μέχρι την

Θρίαμβος της «Αγιά-Σοφιάς» μέσα στη Βουλή!75

16:55ανώνυμοςΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙΣ! ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ

16:27PanathinaikosMakari na kanete to gipedo sas, na kanoume kai emeis epitelous kapws to diko mas, na exoume ena
16:26TOOLΠΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
16:24ΤΙΓΡΗΣΜες την ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ,θα βρεθουμε ξανα,λειτουργια μελωδικη οι ΕΛΛΗΝΕΣ μαζι!!!!
16:21spirosΣήμερα νιώθω υπερήφανος σαν πατέρας στο να μπορέσω να εκπληρώσω την υπόσχεση που έδωσα στον γιο μου
16:20V.@palpatine Προφανώς δεν κατάλαβες καλά. Τα στρέμματα τα έδωσε ΗΔΗ ο νόμος ΣΗΜΕΡΑ για το γήπεδο. Με

16:20ανώνυμοςΩς "@τάδε" ανακάλυψε τα κεφαλαία. Ρε κακό που μας βρήκε

16:15V.Ασφαλώς και μπορεί να πάει ο κάθε Βασιλόπουλος και οι κάθε 113 στο ΣτΕ, όπως και ο καθένας πολίτης.

16:11ΝΥ,ΝΥΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΑΡΙΣΑΙΟ ΠΑΤΡΙΩΤΗ..ΑΕΛΑΡΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ...ΕΥΧΕΣ ΓΙΑ

16:09ανώνυμοςΞέρω να διαβάζω. Ξέρω όμως και πότε κάποιος επιχειρεί να προσαρμόσει τους ευσεβείς του πόθους στην

16:07nektartiosΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΙΔΗΣΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΟΣΑ ΜΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ... ΕΙΜΑΙ 29 ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΑΩ