2016-17: Europa League - Φάση Ομίλων
1ος όμιλος
1η (15/9) αγωνιστική 5η (8/12)
1-0 Φέγενορντ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ  
1-1 Ζόρια - Φενέρμπαχτσε  
2η (29/9) αγωνιστική 6η (24/11)
  Φενέρμπαχτσε - Φέγενορντ   
  Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Ζόρια  
3η (20/10) αγωνιστική 4η (3/11)
  Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Φενέρμπαχτσε  
  Φέγενορντ - Ζόρια  

 

2ος όμιλος
1η (15/9) αγωνιστική 5η (8/12)
2-1 ΑΠΟΕΛ - Αστάνα  
0-1 Γιουνγκ Μπόις - Ολυμπιακός  
2η (29/9) αγωνιστική 6η (24/11)
  Αστάνα - Γιουνγκ Μπόις  
  Ολυμπιακός - ΑΠΟΕΛ  
3η (20/10) αγωνιστική 4η (3/11)
  Ολυμπιακός - Αστάνα  
  Γιουνγκ Μπόις - ΑΠΟΕΛ  

 

3ος όμιλος
1η (15/9) αγωνιστική 5η (8/12)
3-1 Άντερλεχτ - Καμπάλα  
1-1 Μάιντς - Σεντ Ετιέν  
2η (29/9) αγωνιστική 6η (24/11)
  Καμπάλα - Μάιντς   
  Σεντ Ετιέν - Άντερλεχτ   
3η (20/10) αγωνιστική 4η (3/11)
  Σεντ Ετιέν - Καμπάλα  
  Μάιντς - Άντερλεχτ  

 

4ος όμιλος
1η (15/9) αγωνιστική 5η (8/12)
1-1 Άλκμααρ - Ντάνταλκ  
3-4 Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ζενίτ  
2η (29/9) αγωνιστική 6η (24/11)
  Ντάνταλκ - Μακάμπι Τελ Αβίβ  
  Ζενίτ - Άλκμααρ   
3η (20/10) αγωνιστική 4η (3/11)
  Άλκμααρ - Μακάμπι Τελ Αβίβ  
  Ντάνταλκ - Ζενίτ  

 

5ος όμιλος
1η (15/9) αγωνιστική 5η (8/12)
1-1 Βικτόρια Πλζεν - Ρόμα  
2-3 Άστρα Γκιούργκιου - Αούστρια Βιέννης  
2η (29/9) αγωνιστική 6η (24/11)
  Ρόμα - Άστρα Γκιούργκιου  
  Αούστρια Βιέννης - Βικτόρια Πλζεν  
3η (20/10) αγωνιστική 4η (3/11)
  Ρόμα - Αούστρια Βιέννης  
  Βικτόρια Πλζεν - Άστρα Γκιούργκιου  

 

6ος όμιλος
1η (15/9) αγωνιστική 5η (8/12)
3-0 Σασουόλο - Αθλέτικ Μπιλμπάο  
3-1 Ραπίντ Βιέννης - Γκενκ  
2η (29/9) αγωνιστική 6η (24/11)
  Αθλέτικ Μπιλμπάο - Ραπίντ Βιέννης  
  Γκενκ - Σασουόλο  
3η (20/10) αγωνιστική 4η (3/11)
  Γκενκ - Αθλέτικ Μπιλμπάο  
  Ραπίντ Βιέννης - Σασουόλο  

 

7ος όμιλος
1η (15/9) αγωνιστική 5η (8/12)
  Σταντάρ Λιέγης - Θέλτα  
  Παναθηναϊκός - Άγιαξ  
2η (29/9) αγωνιστική 6η (24/11)
  Θέλτα - Παναθηναϊκός  
  Άγιαξ - Σταντάρ Λιέγης  
3η (20/10) αγωνιστική 4η (3/11)
  Σταντάρ Λιέγης - Παναθηναϊκός  
  Θέλτα - Άγιαξ  

 

8ος όμιλος
1η (15/9) αγωνιστική 5η (8/12)
  Μπράγα - Γάνδη  
  Κόνιασπορ - Σαχτάρ Ντόνετσκ  
2η (29/9) αγωνιστική 6η (24/11)
  Γάνδη - Κόνιασπορ  
  Σαχτάρ Ντόνετσκ - Μπράγα  
3η (20/10) αγωνιστική 4η (3/11)
  Σαχτάρ Ντόνετσκ - Γάνδη  
  Κόνιασπορ - Μπράγα  

 

9ος όμιλος
1η (15/9) αγωνιστική 5η (8/12)
  Σάλτσμπουργκ - Κράσνονταρ  
  Νις - Σάλκε  
2η (29/9) αγωνιστική 6η (24/11)
  Κράσνονταρ - Νις  
  Σάλκε - Σάλτσμπουργκ  
3η (20/10) αγωνιστική 4η (3/11)
  Κράσνονταρ - Σάλκε  
  Σάλτσμπουργκ - Νις  

 

10ος όμιλος
1η (15/9) αγωνιστική 5η (8/12)
  Καραμπάκ - Σλόβαν Λίμπερετς  
  ΠΑΟΚ - Φιορεντίνα  
2η (29/9) αγωνιστική 6η (24/11)
  Φιορεντίνα - Καραμπάκ   
  Σλόβαν Λίμπερετς - ΠΑΟΚ  
3η (20/10) αγωνιστική 4η (3/11)
  Καραμπάκ - ΠΑΟΚ  
  Σλόβαν Λίμπερετς - Φιορεντίνα  

 

11ος όμιλος
1η (15/9) αγωνιστική 5η (8/12)
  Ίντερ - Χάποελ Μπερ Σεβά  
  Σαουθάμπτον - Σπάρτα Πράγας  
2η (29/9) αγωνιστική 6η (24/11)
  Χάποελ Μπερ Σεβά - Σαουθάμπτον   
  Σπάρτα Πράγας - Ίντερ  
3η (20/10) αγωνιστική 4η (3/11)
  Ίντερ - Σαουθάμπτον   
  Χάποελ Μπερ Σεβά - Σπάρτα Πράγας  

 

12ος όμιλος
1η (15/9) αγωνιστική 5η (8/12)
  Βιγιαρεάλ - Ζυρίχη  
  Οσμάνλισπορ - Στεάουα Βουκουρεστίου  
2η (29/9) αγωνιστική 6η (24/11)
  Στεάουα Βουκουρεστίου - Βιγιαρεάλ  
  Ζυρίχη - Οσμάνλισπορ   
3η (20/10) αγωνιστική 4η (3/11)
  Στεάουα Βουκουρεστίου - Ζυρίχη  
  Οσμάνλισπορ - Βιγιαρεάλ   

 

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΡΘΡΑ