Winmasters Προσφορές*
Εγγραφή στη Winmasters. 21+ Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις
ΕΓΓΡΑΦΗ

Επισκόπηση Αγώνα

Τελευταία Ενημέρωση: 1 μήνα
  • Πληροφορίες
  • Ημερομηνία
    Sunday, 5th July
  • Κατάσταση
    3-0 / FT
  • Ώρα έναρξης
    20:30
  • Πρωτάθλημα
    Segunda Division
  • Αγώνας
    Regular Season - 38
  • Στάδιο
    Estadio de Gran Canaria

Ανάλυση - Προβλέψεις αγώνα

Η Las Palmas φιλοξενεί την Ponferradina στο Segunda Division από την Ισπανία. Το Λας Πάλμας χρειάζεται βελτίωση. Κέρδισαν μόλις το 20% των πέντε τελευταίων αγώνων. Πρόκειται για μια πτώση της συνολικής τους φόρμας αυτή τη σεζόν, όπου έχουν κερδίσει το 27% των αγώνων που παίζονται. Φιλοξενούν την Ponferradina, η οποία αγωνίστηκε στο δρόμο αυτή τη σεζόν. Κέρδισαν μόλις το 17% των παιχνιδιών τους. Θα προκαλέσει άλλη ήττα το Las Palmas; Η Λας Πάλμας θα πάρει εμπιστοσύνη από το ρεκόρ της. Στα 5 τελευταία παιχνίδια, σημείωσαν 3. Αυτό είναι περισσότερο από την Ponferradina, η οποία σημείωσε 7 γκολ κατά την ίδια περίοδο. Στατιστικά, Η Ponferradina είναι η καλύτερη ομάδα. Έκανε 1.22 PPG (Πόντοι ανά παιχνίδι) αυτή τη σεζόν.

Las Palmas Ανάλυση

Το προηγούμενο αποτέλεσμα για το Las Palmas ήταν ήττα με το σκορ 1-0. Αυτό το παιχνίδι ήταν εναντίον του Huesca. Πριν από αυτό, έπαιξαν εναντίον του Elche. Αυτό το παιχνίδι τελείωσε με αδιέξοδο. Το Las Palmas έχει παίξει 37 φορές αυτή τη σεζόν. Θα είναι devastated with με τη σεζόν μέχρι στιγμής. Κέρδισαν το 27% των παιχνιδιών τους έχει 1.22 πόντους ανά παιχνίδι (PPG). Το Las Palmas αποδίδει καλύτερα στο γήπεδο τους, όπου έχουν κερδίσει 1.39 πόντους ανά παιχνίδι. Όταν παίζουν εκτός έδρας, έχουν κερδίσει 1.05.

Πρόσφατα, Το Las Palmas έχει σε τρομερή κατάσταση. Κέρδισαν το 20% των αγώνων. Θα βελτιωθούν σε αυτό το παιχνίδι; Παραδέχτηκαν τα τελευταία 2 παιχνίδια που παίζονται και δεν κατάφερε να σκοράρει στα 5 τελευταία παιχνίδια.

Ponferradina Ανάλυση

Το προηγούμενο αποτέλεσμα για το Ponferradina ήταν ήττα με το σκορ 1-3. Αυτό το παιχνίδι ήταν εναντίον του Fuenlabrada. Πριν από αυτό, έπαιξαν εναντίον του Deportivo La Coruna. Αυτό το παιχνίδι τελείωσε με ήττα. Το Ponferradina έχει παίξει 37 φορές αυτή τη σεζόν. Θα είναι looking to improve on με τη σεζόν μέχρι στιγμής. Κέρδισαν το 30% των παιχνιδιών τους έχει 1.3 πόντους ανά παιχνίδι (PPG). Το Ponferradina αποδίδει καλύτερα στο γήπεδο τους, όπου έχουν κερδίσει 1.74 πόντους ανά παιχνίδι. Όταν παίζουν εκτός έδρας, έχουν κερδίσει 0.83.

Κοιτάζοντας τον οδηγό φόρμας, Το Ponferradina έχει σε μέση κατάσταση. Κέρδισαν το 40% των αγώνων. Μπορούν να βελτιωθούν σήμερα; Το Ponferradina πήγε 2 παιχνίδια χωρίς νίκη. Θα επιτύχουν τελικά μια νίκη ή θα είναι 3/3 ήττες για αυτήν την ομάδα; Δυσκολεύτηκαν να υπερασπιστούν πρόσφατα και παραδέχτηκαν τα τελευταία 5 παιχνίδια και είναι πολύ πιθανό να σκοράρουν σε αυτό το παιχνίδι. Έχουν σημειώσει γκολ στα 5 τελευταία παιχνίδια που παίζονται. Μπορούν να τα καταφέρουν 6/6 σε αυτό το παιχνίδι;

Analysis - Predictions of Match

Las Palmas hosts Ponferradina in Segunda Division from Spain. Las Palmas is in need of improvement. They have won just 20% of the last five games played. This is a decline on their overall form this season, where they have won 27% of games played. They are hosting Ponferradina, who has struggled on the road this season. They have won just 17% of their games. Will Las Palmas inflict another defeat? Las Palmas will take confidence from their scoring record. In the last 5 games, they have scored 3. This is more than Ponferradina, who has scored 7 goals during the same period. Statistically, Ponferradina is the better team. They have picked up 1.22 PPG (Points Per Game) this season.

Las Palmas Analysis

The previous fixture for Las Palmas was a 1-0 away defeat against Huesca. Before that, they played Elche. That game ended with a draw. Las Palmas has played 37 games this season. They will be devastated with the season so far. They have won 27% of their games and has picked up 1.22 points per game (PPG). Las Palmas performs better at home, where they have averaged 1.39 points per game (vs 1.05 away from home).

Coming into this fixture, Las Palmas has been in poor form, winning just 20% of games. Will they turn their fortunes around today? They have conceded in the last 2 games played and failed to score in their previous fixture.

Ponferradina Analysis

The previous fixture for Ponferradina was a 1-3 home defeat against Fuenlabrada. Before that, they played Deportivo La Coruna. That game ended with a defeat. Ponferradina has played 37 games this season. They will be looking to improve on the season so far. They have won 30% of their games and has picked up 1.3 points per game (PPG). Ponferradina performs better at home, where they have averaged 1.74 points per game (vs 0.83 away from home).

Coming into this fixture, Ponferradina has been in average form, winning 40% of games. Can they begin to find some consistency starting with this fixture? Ponferradina has not picked up any points for 2 games. Will they turn their form around or will this be 3/3 defeats? They have struggled to defend recently and have conceded in the last 5 games and they are very likely to score in this fixtue, having found the back of the net in the last 5. Will they make it 6/6?

SentraGoal Πρόβλεψη

Likely Outcome: Double chance : Las Palmas or draws - The chart below is a visual representation of Las Palmas and Ponferradina's season so far. The 'Prediction' axis uses data to calculate the result with Poisson Distribution. The H2H Goals and Results indicates who is the better of the two sides in their previous meetings.

Πιθανό Αποτέλεσμα: Double chance : Las Palmas or draws - Το παρακάτω διάγραμμα είναι μια οπτική αναπαράσταση της σεζόν των ομάδων Las Palmas και Ponferradina. Τα στατιστικά στοιχεία 'Πρόβλεψη' του παρακάτω γραφήματος χρησιμοποιούν δεδομένα για τον υπολογισμό του αποτελέσματος με την κατανομή Poisson. Τα γκολ και τα αποτελέσματα του H2H δείχνουν ποια ομάδα είναι η καλύτερη από τις δύο στους προηγούμενους αγώνες τους

Νεότερες Αποδόσεις

Τελευταίοι Αγώνες

Τελευταίοι 5 Αγώνες
  • Las Palmas
    vs
    Ponferradina
  • Τελευταίοι 5 Αγώνες
  • 20%
    Ποσοστό Νίκης
    40%
  • 3
    Γκολ Υπέρ
    7
  • 2
    Γκολ Κατά
    8
  • 0%
    +2.5 Γκολ
    80%
  • 40%
    BTTS:ΝΑΙ
    100%
  • 1.4
    Πόντοι ανά Παιχνίδι
    1.4

Τελευταία Αποτελέσματα

Saturday, 27th June
1-1
Wednesday, 24th June
0-0
Saturday, 20th June
1-0
Wednesday, 17th June
1-1
Saturday, 13th June
0-0
Sunday, 8th March
4-0
Friday, 28th February
1-1
Saturday, 22nd February
1-1
Saturday, 15th February
1-1
Saturday, 8th February
1-2
Saturday, 1st February
2-1
Saturday, 25th January
0-0
Sunday, 19th January
1-1
Tuesday, 14th January
0-1
Saturday, 4th January
0-0
Saturday, 21st December
1-1
Sunday, 15th December
2-3
Sunday, 8th December
3-1
Sunday, 1st December
0-1
Sunday, 24th November
3-1
Sunday, 17th November
2-1
Saturday, 9th November
1-1
Sunday, 3rd November
3-0
Sunday, 27th October
1-3
Friday, 18th October
2-0
Sunday, 13th October
3-0
Saturday, 5th October
0-2
Wednesday, 2nd October
0-2
Friday, 27th September
3-2
Sunday, 22nd September
1-0
Thursday, 19th September
1-0
Saturday, 14th September
0-3
Saturday, 7th September
0-0
Saturday, 31st August
2-2
Saturday, 24th August
1-1
Sunday, 18th August
0-1
Wednesday, 1st July
1-3
Saturday, 27th June
2-1
Wednesday, 24th June
1-1
Sunday, 21st June
1-2
Monday, 15th June
2-1
Friday, 12th June
0-0
Sunday, 8th March
1-0
Saturday, 29th February
1-0
Saturday, 22nd February
2-0
Sunday, 16th February
0-0
Sunday, 9th February
1-1
Saturday, 1st February
3-1
Sunday, 26th January
3-1
Saturday, 18th January
1-1
Tuesday, 14th January
1-0
Saturday, 4th January
0-0
Sunday, 22nd December
2-3
Saturday, 14th December
2-0
Saturday, 7th December
1-0
Saturday, 30th November
1-1
Saturday, 23rd November
2-0
Sunday, 17th November
1-1
Sunday, 10th November
2-2
Friday, 1st November
1-0
Saturday, 26th October
1-3
Saturday, 19th October
1-1
Saturday, 12th October
1-1
Saturday, 5th October
2-0
Wednesday, 2nd October
0-2
Saturday, 28th September
1-0
Sunday, 22nd September
2-1
Wednesday, 18th September
2-2
Saturday, 14th September
1-1
Saturday, 7th September
1-1
Sunday, 1st September
4-0
Sunday, 25th August
1-1
Sunday, 18th August
3-1
Το αρχικό περιεχόμενο έχει γραφτεί στα Αγγλικά και έχει μεταφραστεί μέσω της Μετάφρασης Google. Συγγνώμη για τις περιέργειες του περιεχομένου καθώς εργαζόμαστε για την παραγωγή πρωτότυπου ελληνικού περιεχομένου.
Χρήσιμες Σελίδες:
Livescore
OPAP Live

Segunda Division Table

Ομάδα
ΑΓ
Ν
Ι
Η
Β
ΓκΥ
ΓκΚ
Δ
ΦΟΡΜΑ
ΒΑΑΓ
1Huesca
42
21
7
14
70
55
42
13
WWLWL
1.67
2Cadiz
42
19
12
11
69
50
39
11
LLLWW
1.64
3Zaragoza
42
18
11
13
65
59
53
6
WLLDL
1.55
4Almeria
42
17
13
12
64
62
43
19
DLWLL
1.52
5Girona
42
17
12
13
63
48
43
5
LWDWD
1.5
6Elche
42
16
13
13
61
52
44
8
WLWLW
1.45
7Rayo Vallecano
42
13
21
8
60
60
50
10
WDLWW
1.43
8Fuenlabrada
42
15
15
12
60
47
40
7
LWWWD
1.43
9Las Palmas
42
14
15
13
57
49
46
3
WDWLW
1.36
10Alcorcon
42
13
18
11
57
52
50
2
WLDLD
1.36
11Mirandes
42
13
17
12
56
55
59
-4
LWLWD
1.33
12Tenerife
42
14
13
15
55
50
46
4
LLDDW
1.31
13Sporting Gijon
42
14
12
16
54
40
38
2
LLWDD
1.29
14Malaga
42
11
20
11
53
35
33
2
DWLWD
1.26
15Oviedo
42
13
14
15
53
49
53
-4
LWWWL
1.26
16Lugo
42
12
16
14
52
43
54
-11
WWDWD
1.24
17Albacete
42
13
13
16
52
36
46
-10
WWLDD
1.24
18Ponferradina
42
12
15
15
51
45
50
-5
LWLLL
1.21
19Deportivo La Coruna
42
12
15
15
51
43
60
-17
WLLLW
1.21
20Numancia
42
13
11
18
50
45
53
-8
WLWLW
1.19
21Extremadura
42
10
13
19
43
43
59
-16
LWWLL
1.02
22Racing Santander
42
5
18
19
33
39
56
-17
LLWLL
0.79

More From Segunda Division

Wednesday, 22nd July
Almeria
21:00
Girona
Ανάλυση
Sunday, 16th August
Zaragoza
23:00
Elche
Ανάλυση