Αναμέτρηση για την 8η αγωνιστική των πλέι οφ στη Σούπερ Λιγκ, με τον ΟΦΗ να υποδέχεται στο Ηράκλειο τον Άρη. Το ματς θα διεξαχθεί στις 21:30, κεκλεισμένων των θυρών.

ΟΦΗ: Μεσοβδόμαδα ηττήθηκε 2-0 στο «ΟΑΚΑ» από την ΑΕΚ, αποτέλεσμα απόλυτα φυσιολογικό. Παρατάχθηκε με σημαντικές απουσίες, δέχθηκε δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο και στη συνέχεια περιόρισε τη ζημιά. Κράτησε το σκορ σε χαμηλά επίπεδα, αν και παίζει χωρίς βαθμολογικό άγχος δείχνει αρκετή προσπάθεια στον τρόπο, που προσεγγίζει τα παιχνίδια. Συμπλήρωσε επτά (2 ισοπαλίες, 5 ήττες) αγωνιστικές χωρίς τρίποντο στη Σούπερ Λιγκ, πιο πρόσφατο στις 01/03.

«Δεν είχαμε την απόδοση των προηγούμενων αγώνων, αλλά κάναμε καλή προσπάθεια. Σε τρεις αγώνες έχουμε ξανά αγώνα, με τον Άρη, προσπαθούμε όλοι οι παίκτες να είναι υγιείς και στην καλύτερη κατάσταση που μπορούν για την εποχή. Αυτό κάποιες φορές λειτουργεί κι άλλες όχι. Είναι μέσα στο ποδόσφαιρο κι αυτό», δήλωσε ο Γιώργος Σίμος.

Winmasters Προσφορές*
Εγγραφή στη Winmasters. 21+ Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις
ΕΓΓΡΑΦΗ | 21+ MGA

Ο τεχνικός των Κρητικών δεν υπολογίζει στους Σωτηρίου (τερματοφύλακας), Τσιλιανίδης, Φερέιρα (εξτρέμ) και Μάνος (επιθετικός).

ΑΡΗΣ: Συνέχισε τις απογοητευτικές εμφανίσεις, ηττήθηκε εντός έδρας 4-2 από την ΑΕΚ. Αμυντικά εκτός τόπου και χρόνου, έδειχνε να βρίσκεται σε άλλο γήπεδο και μέχρι το 49ο λεπτό δέχθηκε τρία τέρματα. Παρουσιάζει εικόνα διάλυσης, μετά βίας συμπληρώνει 13άδα στην αποστολή, δείγμα της αδιαφορίας στον βαθμολογικό πίνακα. Έχει ήδη εξασφαλισμένη την έξοδο στο Γιουρόπα Λιγκ.

Η διοίκηση αποφάσισε να μην ανανεώσει τα συμβόλαια αρκετών ποδοσφαιριστών. Μόλις μία νίκη στην 7άδα υποχρεώσεων στα πλέι οφ, στην πρεμιέρα με το εντός έδρας 3-1 απέναντι στον ΟΦΗ. Έκτοτε μετράει μία ισοπαλία και πέντε ήττες. Απέτυχε να κρατήσει το μηδέν για 11 διαδοχικές αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα.

«Αρχικά, απεριόριστο σεβασμό για τον Φετφατζίδη που προσγειώθηκε σήμερα το πρωί και είπε ότι θέλει να δώσει την δική του μάχη μαζί μας και να συνεχίσουμε την προσπάθεια, ο Σάσα θα δοκίμαζε να παίξει ένα ημίχρονο και έπαιξε 90 λεπτά, το πόδι του Μαντσίνι είναι μπλε και όμως αγωνίστηκε. Οπότε είμαι πολύ περήφανος για την προσπάθεια των παιδιών που τα δίνουν όλα όταν μπαίνουν στο γήπεδο και κάνουν τα πάντα για τη νίκη», σχολίασε ο Μίκαελ Ένινγκ.

Με 15μελή αποστολή στο Ηράκλειο της Κρήτης. Μέσα οι Δεληζήσης (στόπερ), Σάσα (μέσος) και Μαντσίνι (επιθετικός), παρά τα προβλήματα τραυματισμών.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Αδιάφορη βαθμολογικά αναμέτρηση, με τις δύο ομάδες να παίζοθυ χωρίς άγχος. Οριακό προβάδισμα λόγω έδρας ο ΟΦΗ, ωστόσο θα θέλαμε τον άσο σε υψηλότερη τιμή. Ο Άρης παίζει ανοιχτά και τα παιχνίδια του κρίνονται σε υψηλό σκορ. Ποντάρισμα στο στοίχημα Over 2.5 γκολ με απόδοση 1.80 στη Winmasters.